Louis Girardot brut, suché, Bohemia Sekt

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Cuvée

Louis Girardot, náš nejušlechtilejší sekt, vzniká tradiční metodou kvašením v lahvi. Do jeho cuvée jsou pečlivě vybírány nejlepší ročníky bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay, původem z vinařské oblasti Morava. Sekt leží na kvasinkách 24-36 měsíců; dlouhé zrání mu dodává velmi jemné dlouhotrvající perlení a zároveň je nezbytné k vytvoření dokonale vyzrálé a harmonické charakteristiky. Vyniká příjemnou zlatavě žlutou barvou, naleželým buketem a harmonickou chutí s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Pravidelně získává ocenění za mimořádnou kvalitu na nejvýznamnějších tuzemských i světových soutěžích. I proto se zaslouženě dočkal vskutku královské pocty: sekt Louis Girardot byl po pečlivé volbě servírován britské panovnici, Její královské výsosti Alžbětě II., během její návštěvy v Praze.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
489 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Jakostní
Cukr: g/l 7,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 4 - 8 °C
Dekantace ne

Popis vína

Barva: příjemná zlatavě žlutá barva Vůně: naleželý buket Chuť: harmonická chuť s náznakem zralých jader vlašských ořechů. Skvělý jako aperitiv, pro kombinaci s pečeným drůbežím či vepřovým masem, k plněným roládám ze světlého masa či k rybám.

O vinařství

Bohemia Sekt

Je tradiční český výrobce šumivých a tichých vín, důvěra spotřebitelů je zavazuje vyrábět kvalitní vína již více než 80 let. Právě proto dnes pochází více než dvě třetiny šumivých vín vypitých v České republice z jejich produkce. Jejich skupina zároveň patří k nejvýznamnějším pěstitelům révy a současně je největším zpracovatelem moravských hroznů.