Irsai Oliver 2022, polosladké, Vinařství Křápek, tiché, 0,75l, bílé, 12,1%, Zemské víno

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Irsai Oliver v chuti ucítíte plnou, svěží aromatickou až bezovou chuť popřípadě i exotické ovoce. Ve vůni pak mango, limetu a intenzivní aromatické exotické ovoce.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
169 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 16,2 g/l
Alkohol: % obj. 12,1 %
Kyseliny: g/l 6,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Dekantace ne

Popis vína

Irsai oliver je bílé tiché víno ze Slovácké oblasti. Podle obsahu cukru se řadí už do polosladkých vín s obsahem cukru 16,2 g/l. Zpracovávalo se v nerezových tancích, uchováváme při teplotě 10-12ˇC. V kuchyni se nejvíce hodí k Tvrdým sýrům, krémové polévce ale párujte klidně i k těstovinám. Nenechte si ujít vína ze Slovácké oblasti vinaře Ing. Luďka Křápka.

O vinařství

Vinařství Křápek

Vinařství Křápek se nachází v jedné z nejvýznamnějších vinařských obcí na Slovácku v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Vinařství bylo založeno v roce 1991. Již řadu let produkují vína vysoké kvality, pro které si dojíždí stále více odběratelů z celé naší země. Ve vínech pocházejících z tohoto vinařství se odráží velká životní zkušenost, svědomitost a poctivost celoživotní práce vinaře a jeho syna. Při zpracování hroznů a výrobě vína používáme moderní technologie a výrobní postupy.