Irsai Oliver 2020, polosuché, FIERO WINE

Barva vína Bílá
Země původu Slovensko
Podoblast Nitranská
Vůně Irsai Oliver je výrazně ovocná a aromatická s nádechem muškátu. Vaše chuťové buňky potěší středně plná, svěží, aromatická i ovocná chuť s příjemnou kyselinkou. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
220 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Kabinetní
Cukr: g/l 5,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Kabinetní Irsai Oliver charakterizuje inenzivní zelenožlutá barva. Ucítíte ovocnou vůni s tóny muškátu. Chuť je svěží a taktéž ovocná. Víno výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s těstovinami, měkkými sýry, skvěle doprovodí i drůbeží maso. Dopřejte si odpočinek u kvalitního vína.

O vinařství

Fiero Wine

Fiero Wine je malé rodinné vinařství, které založil Jozef Švec z Kmeťova. Jeho ambiciozní syn František, kterého kamarádi v Anglii jmenovali Fiero, převzal vedoucí funkci firmy. Základem vyjímečnosti jejich vína jsou hrozny, které pěstují vlastníma rukama ve vlastních vinicích. Vinohrady mají skvělou polohu v Nitrianské vinařské oblasti, ve střední části Požitavia. Jako celek patří do Podunajskej nížiny, ve které se nachází ty nejkvalitnější půdy. Díky tomuto terrioru produkují kvalitní odrůdové vína s přívlastkem, s ovocnou vůní a příjemnou svěží chutí.