Grandioso, sekt, extra brut, Château Valtice

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Cuvée

Neopakovatelné Cuvée Grandioso z odrůd Chardonnay a Rulandské bílé se pyšní vůní po zeleném jablku a v plné, extraktivní, šťavnaté chuti vynikají osvěžující tóny.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
299 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 5,4 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Grandioso září krásnou barvou. Ve vůni ucítíte zelené jablko a v chuti vás překvapí šťavnatými i svěžími tóny. Skvěle se hodí k předkrmům a mořským plodům. Ochutnejte a přesvědčte se sami o jeho skvělé chuti.

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.