František 2020, suché, FIERO WINE

Barva vína Bílá
Země původu Slovensko
Podoblast Nitranská
Odrůda Cuvée

Tato láhev cuvée František z odrůd Sémilon a Sauvignon Blanc si vás získá svou intenzivní i travnatou vůní s angreštem. V plné i harmonické chuti dominují aromatické tóny s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
423 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 3,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Cuvée František, pozdní sběr zelenožluté barvy, si oblíbíte díky příjemné vůni angreštu. V každém doušku si pak vychutnáte plnou chuť s aromatickými tóny. Doporučujeme konzumaci společně s drůbežím masem, rybami a tvrdými sýry. Ochutnejte a rádi se k němu budete vracet.

O vinařství

Fiero Wine

Fiero Wine je malé rodinné vinařství, které založil Jozef Švec z Kmeťova. Jeho ambiciozní syn František, kterého kamarádi v Anglii jmenovali Fiero, převzal vedoucí funkci firmy. Základem vyjímečnosti jejich vína jsou hrozny, které pěstují vlastníma rukama ve vlastních vinicích. Vinohrady mají skvělou polohu v Nitrianské vinařské oblasti, ve střední části Požitavia. Jako celek patří do Podunajskej nížiny, ve které se nachází ty nejkvalitnější půdy. Díky tomuto terrioru produkují kvalitní odrůdové vína s přívlastkem, s ovocnou vůní a příjemnou svěží chutí.