Framecas 2019, suché, Nešpor & Rajský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée

Framecas vás uchvátí ovocnou příjemnou vůní s tóny červeného rybízu, višní, třešní a jahod. V ústech aromatická, středně plná, ovocná chuť s tóny červeného rybízu, višní, třešní a jahod.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Framecas Cuvée z odrůd Frankovky, Merlotu a Cabernet Sauvignon v barvě růžovošedé vás nadchne svou ovocnou vůní červeného rybízu, peckového ovoce a jahod. Chuť navazuje na aromatickou středně plnou ovocnou vůni. Doporučujeme podávat k tvrdým sýrům, chřestu, drůbežímu masu, rybám a k dezertům. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Nešpor & Rajský

Ruce hrubé jako zoraná půda, zátylek opálený a bílé čelo, záda shrbená, leč mysl rovná. Víno vysazené, kopané, sbírané a lisované vlastníma rukama. Bez příměsí, jak příroda sama. Kladou důraz na biodynamické pěstování původních odrůd bez chemie. Používají pouze biologické postřiky stimulující vlastní obranyschopnost rostlin. Vyrábí víno s minimálním množstvím síry a bez použití cizích látek. Nabízí organická vína vyráběná bez filtrace a čiření. Nespěchají, dobré víno potřebuje čas. Červená vína nechávají zrát v sudech 2-3 roky, bílá vína několik měsíců. Jejich vína nejsou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale výtvorem zdejšího podnebí, půdy a vlastních vinic.