FERNE Pjenušac Chardonnay 2018, suché, DEGRASSI

Barva vína Bílá
Země původu Chorvatsko
Podoblast Istrie
Odrůda Chardonnay

Velmi suché, svěží šumivé víno s výrazně elegantním projevem. Všechny vůně, kterých jsme si všimli dříve, se nyní vracejí, jasně rozpoznatelné, ale jemné na patře. Citrusové tóny jsou na první dojem, ale jak se espuma ujímá patra, stéká hrdlem, objevuje se jemná stopa exotického ovoce. V dochuti rozeznáváme lahodný tón ananasu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
917 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 1,9 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Servírovací teplota 4 - 8 °C

Popis vína

Šumivé víno je slámově žlutá barvy se zlatými odlesky, křišťálově čistá, opulentní a perzistentní pěna s jemnými bublinkami, velmi perzistentní perlení. Výjimečně rafinovaný aperitiv pro většinu slavnostních okamžiků, ale také dobrý společník k předkrmům z mořských plodů, jako jsou syrové krevety a škeble.

O vinařství

Degrassi

První láhev vznikla v roku 1996. Od samého začátku jsou oddaní špičkové kvalitě a zachování kontinuity, sklep Degrassi rodí víno, které spojuje lidi a zve je ke sdílení zvláštních okamžiků nesených jejich společným zájmem a rituálem bytí.  Na výrobu vína dohlíží Moreno, milovník, znalec a tvůrce vín, jeho otec Nino, stejně jako celý vinařský tým pracující v nepřetržité komunikaci jsou předpokladem dokonalosti.