Dornfelder 2021, suché, Vinařství Ježková
Poslední láhev

Dornfelder 2021, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Dornfelder

Dornfelder charakterizuje intenzivní vůně lesního ovoce, ostružin, malin a čokolády. V ústech se rozplyne do plné, extraktivní, ovocné chuti s lesním ovocem, malin a ostružin.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
221 Kč
Skladem  1
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 4,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Dornfelder, suché zemské víno, potěší oko tmavě červenou barvou a celou paletou vůní lesního ovoce a čokolády. V plné, extraktivní chuti, krásně navazující na vůni, objevíte lesní ovoce. Nejlépe chutná v kombinaci s hovězím nebo vepřovým masem, zvěřinou, těstovinami, italskou kuchyní a zrajícími sýry. Ochutnejte a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.