Dornfelder 2021, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Dornfelder

Dornfelder charakterizuje intenzivní vůně lesního ovoce, ostružin, malin a čokolády. V ústech se rozplyne do plné, extraktivní, ovocné chuti s lesním ovocem, malin a ostružin.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
221 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 4,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Dornfelder, suché zemské víno, potěší oko tmavě červenou barvou a celou paletou vůní lesního ovoce a čokolády. V plné, extraktivní chuti, krásně navazující na vůni, objevíte lesní ovoce. Nejlépe chutná v kombinaci s hovězím nebo vepřovým masem, zvěřinou, těstovinami, italskou kuchyní a zrajícími sýry. Ochutnejte a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.