Děvín 2020, suché, VINAŘSTVÍ pod HRADEM

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Děvín

Děvín se pyšní lehce minerální, kořenitou vůní s tóny žlutého melounu, manga, ananasu. V jeho chuti cítíte harmonické, svěží, kořenité, šťavnaté tóny, které doprovází pikantní kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
220 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 7,8 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 7,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Děvín, pozdní sběr, je odrůdového charakteru se zlatožlutou barvou. Získá si vás jeho ovocná vůně a harmonická, svěží chuť. Víno je skvělým doplňkem k plísňovým sýrům, drůbežímu masu, mořským plodům, rybám a dezertům. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Vinařství pod Hradem

Rodinné vinařství vzniklo v roce 2011. Pro svou “Cestu vína” si vybralo nejvýše položenou vinařskou obec na Pálavě – Klentnici. Vinařství s jedinečným subtropickým podnebím, nezaměnitelným vápencovým podložím a výjimečným výhledem na oba hrady, jezera a okolní krajinu učaruje na první pohled každému, kdo hlavně v letních měsících na Pálavu zavítá. Vinařství hospodaří na cca 5 hektarech vinic přímo na Pálavě. Hrozny z vlastních vinic i od pěstitelů zrají na těch nejkrásnějších viničních tratích na Moravě vůbec. Velká vína vznikají už na vinici! Proto VINAŘSTVÍ POD HRADEM při pěstování klade důraz na kvalitu a šetrný přístup.