Děvín 2019, suché, VINAŘSTVÍ RAUŠ
Poslední láhev

Děvín 2019, suché, VINAŘSTVÍ RAUŠ

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Děvín

Kořenitý, intenzivní tón vůně doprovází květinové aroma muškátu. V chuti je lehce minerální, lehce kořenitý, šťavnatý vyrovnaný s dlouhou dochutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
203 Kč
225 Kč
-10 %
Skladem  1
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 5,6 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 7,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Tiché bílé víno Děvín, s přívlastkem výběr z hroznů, má intenzivní vůni ovoce, koření, muškátu, najdete zde i květinové tóny. V minerální, šťavnaté dlouhé dochuti vás překvapí lehce kořenité tóny. Snoubit jej doporučujeme s italskou kuchyní, tvrdými sýry a také s ovocnými saláty a drůbežím masem. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Vinařství Rauš

Vinařství Rauš je moravským rodinným vinařstvím, rozkvétajícím díky péči sklepmistra a sommeliera Miroslava Rauše, sommelierky Milady Tomečkové a Miroslava Rauše ml. Vinařství se vyznačuje výrobou přívlastkových vín a to především vysoce kvalitních bílých vín. Vína získávají svou jedinečnou chuť díky vlivu místního mikroklima Pálavy. Hrozny sklízí z vinic katastrálního území vinařských obcí Sedlec a Úvaly. Vinařství Rauš si díky svému širokému sortimentu a kvalitě vín získalo dobré jméno a oblíbenost mezi milovníky vín.