Děvín 2019, suché, VINAŘSTVÍ RAUŠ

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Děvín

Kořenitý, intenzivní tón vůně doprovází květinové aroma muškátu. V chuti je lehce minerální, lehce kořenitý, šťavnatý vyrovnaný s dlouhou dochutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
203 Kč
225 Kč
-10 %
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 5,6 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 7,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Tiché bílé víno Děvín, s přívlastkem výběr z hroznů, má intenzivní vůni ovoce, koření, muškátu, najdete zde i květinové tóny. V minerální, šťavnaté dlouhé dochuti vás překvapí lehce kořenité tóny. Snoubit jej doporučujeme s italskou kuchyní, tvrdými sýry a také s ovocnými saláty a drůbežím masem. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Vinařství Rauš

Vinařství Rauš je moravským rodinným vinařstvím, rozkvétajícím díky péči sklepmistra a sommeliera Miroslava Rauše, sommelierky Milady Tomečkové a Miroslava Rauše ml. Vinařství se vyznačuje výrobou přívlastkových vín a to především vysoce kvalitních bílých vín. Vína získávají svou jedinečnou chuť díky vlivu místního mikroklima Pálavy. Hrozny sklízí z vinic katastrálního území vinařských obcí Sedlec a Úvaly. Vinařství Rauš si díky svému širokému sortimentu a kvalitě vín získalo dobré jméno a oblíbenost mezi milovníky vín.