Cuvée Žebráky 2019, suché, VITIS Strážnice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée

Cuvée z odrůd Modrý Portugal a Frankovka v první řadě zaujme vůní přípomínající hořkou čokoládu, kůží, hřebíček, dub a následně chutí se sladkým kořením, višní, lékořicí s jemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
350 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 4,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Cuvée Žebráky, výběr z hroznů, se pyšní příjemnou chutí a vůní po hořké čokoládě. Pochutnat si na něm můžete v kombinaci se zvěřinou, steaky, plísňovými sýry a hovězím masem. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

VITIS Strážnice

Vinařství Vitis bylo založeno v roce 1996. U jeho zrodu stáli zkušení vinaři. Vinice se nacházejí ve strážnické oblasti. V letech 1996-1998 bylo vysázeno 13 ha vinic v odrůdové skladbě Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay. Modré odrůdy zastupuje Frankovka, Rulandské modré a Modrý portugal. Ve druhé vlně výsadby (2003 – 2004), kdy rozšířili plochu stávajících odrůd. Osadili vinice zejm. v Horních horách. Novým přírůstkem ve výčtu odrůd bylo Rulandské bílé, Sylvánské zelené a Tramín červený. Modré odrůdy vína obohatili o Zweigeltrebe a Merlot. K tomuto dni vinice Vinařství Vitis čítají rozlohu 30 ha. Celou dobu zůstávájí věrní původnímu cíli firmy: výrobě a prodeji vína z vlastních vinic, přičemž část produkce přenechávájí spřízněným vinařům v oblasti.