Cuvée Tři 2020, suché, Vinařství Plenér

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Cuvée

CUVÉE TŘI je cuvée burgundských odrůd, které fermentovalo a následně zrálo ve třech různých nádobách. Tvary těchto nádob jsou v podobě piktogramů nakresleny na láhvi. Část vína zrála v dřevěném sudu ve tvaru vajíčka, další v nerezovém tanku a třetí ve velkém dubovém sudu. Když jsme víno průběžně ochutnávali, každá jeho část byla na chuť i vůni jedinečná. Ale to pravé, sametové cuvée vzniklo teprve po smíchání vín ze všech tří nádob dohromady.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
316 Kč
333 Kč
-5 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Alkohol: % obj. 13,0 %
Objem 0,75 l

Popis vína

Hrozny odrůd Chardonnay a Pinot blanc, ze kterých je Cuvée Tři vyrobeno, vyzrály na jihozápadních viničních tratích v Klentnici a Pavlově. Polovinu celého množství Cuvée Tři jsme nalahvovali bez filtrace a přidané síry a označujeme ji jako Cuvée tři no filter. Můžete tak ochutnat dvě úplně stejná vína lišící se od sebe pouze jinak zvolenou finální fází vzniku.

O vinařství

Plenér

Umění tvořit víno je cesta na celý život. Vinařství Plenér začali tu svoji v roce 2016. Koupili vinohrady ležící na jižních a jihovýchodních svazích na vápencovém podloží. Vysadili také nové vinice, obhospodařují kousky kolem Bovory, Klentnice a Pavlova. Hospodaření v “plenéru”, tedy s půdou rozkouskovanou na menší části je sice pestré, ale pro udržení konceptu obhospodařování o to náročnější. Každým rokem se tak snaží víc a víc přiblížit jejich představě o ideálním zemědělství s maximálním respektem k přírodě a přirozeným koloběhům v ní.