Cuvée Pinot 2018, polosuché, ELWINE Velké Bílovice

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Cuvée

Víno vzniklo kupáží Pinot gris a odrůdy Johaniter, která byla vyšlechtěna křížením, částečně i z Pinot gris. Proto Cuvée Pinot. Cuvée má příjemnou ovocnou vůni s tóny meruňky. V chuti je harmonické, středně plné osvěžující s ovocnými tóny meruňky, kterou doprovází příjemná kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
300 Kč
333 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 5,6 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Cuvée Pinot, zemské víno, je medové barvy, vůně je osvěžující ovocná s příjemnou kyselinkou na kterou navazuje i chuť. Doporučujeme podávat k paštikám, zrajícím sýrům, krémovým polévkám, drůbežímu masu i italské kuchyni. Stane se toto víno i vašim oblíbencem?

O vinařství

Elwine Velké Bílovice

Rodinné vinařství ELWINE Velké Bílovice s.r.o. navazuje na vinařskou tradici otce a dědečka, kteří zde žili, pracovali, obhospodařovali vinohrady a vyráběli výborná vína. Kvalitu vína zaručují hrozny z vlastních vinic. Pěstují 6 bílých a 2 červené odrůdy. Především červená vína získávají ocenění na významných celorepublikových soutěžích. Budoucí rozvoj vidí v ekologickém pěstování révy. Proto v roce 2017 vysadili 2 ha vinic z nových odrůd, vyšlechtěných se zvýšenou odolností proti chorobám jako například Sauvignier Gris. Chceme dělat elegantní vína vysoké kvality, která potěší smysly a uvolní bariéry mezi lidmi. Největším uznáním jejich práce nejsou ceny ze soutěží, ale zájem a pochvala od zákazníků.