Cuvée Horní hory 2018, suché, VITIS Strážnice

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Cuvée

Cuvée Horní hory z odrůd Merlot, Frankovka a Zweigeltrebe vás nadchne kořenitou vůní dubu a lesního ovoce a následně chutí s tóny lesního ovoce, brusinek a višní s komplexní tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
360 Kč
400 Kč
-10 %
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 1,8 g/l
Alkohol: % obj. 14,0 %
Kyseliny: g/l 5,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Archivace ano
Dekantace ano

Popis vína

Cuvée Horní hory, výběr z hroznů, s granátovou barvou je typické svou kořenitou vůní dubu. Chuti dominují tóny lesního ovoce a višní s komplexní tříslovinou s dlouhou dochutí. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k hovězímu masu, zvěřině a steakům. K čemu si ho dáte vy?

O vinařství

VITIS Strážnice

Vinařství Vitis bylo založeno v roce 1996. U jeho zrodu stáli zkušení vinaři. Vinice se nacházejí ve strážnické oblasti. V letech 1996-1998 bylo vysázeno 13 ha vinic v odrůdové skladbě Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay. Modré odrůdy zastupuje Frankovka, Rulandské modré a Modrý portugal. Ve druhé vlně výsadby (2003 – 2004), kdy rozšířili plochu stávajících odrůd. Osadili vinice zejm. v Horních horách. Novým přírůstkem ve výčtu odrůd bylo Rulandské bílé, Sylvánské zelené a Tramín červený. Modré odrůdy vína obohatili o Zweigeltrebe a Merlot. K tomuto dni vinice Vinařství Vitis čítají rozlohu 30 ha. Celou dobu zůstávájí věrní původnímu cíli firmy: výrobě a prodeji vína z vlastních vinic, přičemž část produkce přenechávájí spřízněným vinařům v oblasti.