Chateau Radyně extra brut, suché, Bohemia Sekt

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Cuvée

Sekt Chateau Radyně extra brut je jedním z nejsušších sektů na našem trhu. Není zcela pro každého - je určen pokročilejším milovníkům bublinek, kteří dokážou ocenit velmi suchá šumivá vína. Vzniká druhotným kvašením cuvée z Ryzlinku vlašského a Veltlínského zeleného tradiční metodou v lahvi. Minimalisticky pojatý design lahve podtrhuje nevšednost Chateau Radyně, kovově chladné barvy pak evokují kategorii extra brut.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
254 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Jakostní
Cukr: g/l 5,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 4 - 8 °C
Dekantace ne

Popis vína

Barva: světle žlutá barva s dlouhotrvajícím perlením Vůně: bohaté aroma připomínající ovoce či nazrálé hrozny Chuť: vyvážená chuť s typickým naleželým buketem a bohatým obsahem extraktivních látek Tento skvost mezi sekty v kategorii „extra brut“ (do 6 g cukru na litr) je vhodný pro výjimečné chvíle jako aperitiv nebo k delikatesním úpravám bílého masa.

O vinařství

Bohemia Sekt

Je tradiční český výrobce šumivých a tichých vín, důvěra spotřebitelů je zavazuje vyrábět kvalitní vína již více než 80 let. Právě proto dnes pochází více než dvě třetiny šumivých vín vypitých v České republice z jejich produkce. Jejich skupina zároveň patří k nejvýznamnějším pěstitelům révy a současně je největším zpracovatelem moravských hroznů.