Chardonnay 2021, polosuché, Vinařství Starý vrch

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Chardonnay

Chardonnay oceníte díky exotické vůni ovoce s tóny manga a ananasu. Ve svěží chuti zaujme svými šťavnatými, ovocnými tóny s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
210 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 15,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 9,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay je tiché bílé víno, zlatožluté barvy. Vystihuje ho svěží ovocná chuť. Ve vůni můžete cítit ananas. . Příjemným společníkem vína jsou ryby, sushi, italská kuchyně. Přesvědčte se o jeho kvalitách na vlastní chuťové buňky.

O vinařství

Vinařství Starý vrch

Vinařství Starý vrch vzniklo v roce 2014 jako koncept moderního vinařství. Výrobní část vinařství je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro zpracování suroviny, řízení procesu kvašení a filtraci hotového vína. Využívání těchto technologií je pak úzce spjato s tradičními postupy pro zpracování a školení vína. Vinařství Starý vrch se zaměřuje na produkci vysoce kvalitních přívlastkových vín tradičních moravských odrůd. Aktuálně hospodaří na 11 hektarech vlastních vinic. Nadšení pro vinařství, moderní technologie a kvalitní surovina jsou jejich základy pro naplnění vize o kvalitním a poctivém moravském víně, které zde vyrábí.