Chardonnay 2020, polosladké, Sedlecká vína

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Chardonnay

Chardonnay vás překvapí vůní lékořice, fíků, chlebové kůrky a medu. V chuti je plné, mohutné s dlouhou dochutí, exotického ovoce, hrozinek a medu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
275 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 29,2 g/l
Alkohol: % obj. 11,5 %
Kyseliny: g/l 7,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay, výběr z hroznů, má zlatožlutou barvu, voní po fících a chlebové kůrce, v mohutné chuti ucítíte exotické ovoce, hrozinky a med. Doporučujeme podávat k plísňovým sýrům, drůbežímu masu nebo k asijské kuchyni. Zpříjemněte si večer sklenicí tohoto lahodného vína.

O vinařství

Sedlecká vína

Zemědělské družstvo Sedlec bylo založeno v roce 1950 a navázalo na historickou tradici pěstování vinné révy v Sedleci, kdy první písemná zmínka o zdejších vinicích sahá do roku 1414. Důležitým milníkem v jejich historii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkce sklepmistra. Jejich vinařství patří k tradičním výrobcům kvalitních přívlastkových vín, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou. Jejich snahou především je, aby vína byla v souznění se zdejším terroir a naplno vynikla jejich poetika.