Chardonnay  2019, suché, ZLOMEK & VÁVRA,
Náš tip

Chardonnay 2019, suché, ZLOMEK & VÁVRA,

Barva vína Bílá
Podoblast Slovácká
Odrůda Chardonnay

S touto Chardonnay můžete cestovat. Ze začátku budete jako doma, kdy při podzimních večerech loupete vlašské ořechy. Tato čerstvě oříšková chuť je doplněna o zralou broskev. S další skleničkou ale zjistíte, že dominantní kyselina vás zavede do tropického ráje. Výraznou chuť citrusů, především citronu a grepu, lehce podtrhnou i včelí tóny. Zavřete oči a leťte tam, kde se cítíte nejvíc doma.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
229 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,8 g/l
Objem 0,75 l

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.