Chardonnay 2019, suché, výběr z hroznů, Château Valtice

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská
Odrůda Chardonnay

Chardonnay vás okouzlí příjemnou ovocnou vůní s tóny broskve, meruňky a citrónu. Plná chuť potěší příjemnou kyselinkou s dlouhou dochutí.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
199 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 0,9 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay, výběr z hroznů, je typické svou zelenožlutou barvou a příjemnou ovocnou vůní s tóny meruňky a broskve. Chuť je plná s dlouhou dochutí. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k vepřovému masu, tvrdým sýrům a rybám. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.