Chardonnay 2019, suché, Nešpor & Rajský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Chardonnay

Tuhle láhev Chardonnay oceníte díky svěží ovocné vůni po exotickém ovoci, melounu a vanilkce, v plné, bohaté, mohutné chuti vás okouzlí tóny exotického ovoce.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
290 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 5,7 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Chardonnay, zemské víno, je typické svou zlatožlutou barvou a podmanivou, svěží, melounovou vůní. Oblíbíte si jeho bohatou, plnou ovocnou chuť. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k ovčím sýrům, studené kuchyni, těstovinám, drůbežímu a vepřovému masu. K čemu si toto víno dáte vy?

O vinařství

Nešpor & Rajský

Ruce hrubé jako zoraná půda, zátylek opálený a bílé čelo, záda shrbená, leč mysl rovná. Víno vysazené, kopané, sbírané a lisované vlastníma rukama. Bez příměsí, jak příroda sama. Kladou důraz na biodynamické pěstování původních odrůd bez chemie. Používají pouze biologické postřiky stimulující vlastní obranyschopnost rostlin. Vyrábí víno s minimálním množstvím síry a bez použití cizích látek. Nabízí organická vína vyráběná bez filtrace a čiření. Nespěchají, dobré víno potřebuje čas. Červená vína nechávají zrát v sudech 2-3 roky, bílá vína několik měsíců. Jejich vína nejsou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale výtvorem zdejšího podnebí, půdy a vlastních vinic.