Chardonnay 2017, suché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Chardonnay

Chardonnay se záblesky citrusových plodů vyvolává pocit klidu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
189 Kč
-10 %
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 4,2 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 7,1 g/l
Objem 0,75 l

Popis vína

Ať už budete sedět při chladných zimních večerech u rozehřátého krbu nebo pozorovat padající hvězdy na noční obloze spolu s Vašimi nejbližšími, tak tuto jedinečnou atmosféru neodmyslitelně posílíte sklenkou tohoto vína, kde v jeho svěží ovocité chuti ucítíte medové podtóny s příjemnou kyselinkou. Zdvojnásobte okamžiky, na kterých záleží !


foto je ilustrační

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.