Cabernet Sauvignon rosé 2021, polosladké, Sedlecká vína

Cabernet Sauvignon rosé je rozmanité vůně, můžete cítit tóny černého rybízu, jahod, smetany a zelené papriky. Jeho ovocnou chuť doplňují svěží, bylinné a šťavnaté tóny.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
215 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 41,8 g/l
Alkohol: % obj. 11,0 %
Kyseliny: g/l 8,6 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Cabernet Sauvignon s přívlastkem pozdní sběr vás naláká svou krásnou lososovou barvou. Následně ucítíte vůni jahod, smetany a zelené papriky. Chuti lahodí svěží, ovocný tón. Doporučujeme konzumovat ve společnosti ovocných salátů nebo mořských plodů. A k čemu si toto víno otevřete vy?

O vinařství

Sedlecká vína

Zemědělské družstvo Sedlec bylo založeno v roce 1950 a navázalo na historickou tradici pěstování vinné révy v Sedleci, kdy první písemná zmínka o zdejších vinicích sahá do roku 1414. Důležitým milníkem v jejich historii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkce sklepmistra. Jejich vinařství patří k tradičním výrobcům kvalitních přívlastkových vín, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou. Jejich snahou především je, aby vína byla v souznění se zdejším terroir a naplno vynikla jejich poetika.