Cabernet Moravia 2021, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Cabernet Moravia vás osloví intenzivní vůní červeného rybízu, čokolády, švestkových povidel, zelené papriky azelené makovice, V chuti je šťavnatý s příjemnou tříslovinou a tóny lesního ovoce, višní a zelené makovice.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
241 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,4 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Cabernet Moravia, zemské suché víno, vás oslní svou intenzivní vůní čokolády i zelené pariky. V šťavnaté chuti dominují tóny lesního ovoce i zelené makovice. Toto víno s hlubokou povidlové barvy se perfektně hodí k hovězímu masu, zvěřině, steakům, rybám i italské kuchyni. Jste milovníkem červeného vína? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.