Cabernet Blanc suché, 2020, Château Valtice

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Tento Cabernet Blanc je ovocné vůně s angreštem i bezovým květem a plné, harmonické, osvěžující a ovocné chuti s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
229 Kč
Skladem  2
- +

Doplňující informace

Styl Bio
Cukr: g/l 2,8 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 6,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Cabernet Blanc, výběr z hroznů, vás oslní citronovou barvou a ovocnou vůní. Chuť je plná harmonie a osvěžení. Víno je úžasným společníkem k vepřovému masu, tvrdým nebo kozím sýrům. Neváhejte se přesvědčit o jeho vynikající chuti.

O vinařství

Château Valtice

CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a.s. patří mezi nejvýznamnější a nejstarší vinařství v České republice. Jedná se o firmu rodinného typu s hlubokými moravskými kořeny a tradicemi. Již několik let vinařství úspěšně funguje pod vedením Antonína Šťastného a jeho dvou synů Marka a Davida. Generální ředitel Marek Šťastný osobně dohlíží na výrobu a kvalitu vín. Jeho bratr David je ředitelem pro marketing a strategii a otec Antonín má na starosti vinohrady a pozemky. Vinařství CHÂTEAU VALTICE ve své dnešní podobě je především největším pěstitelem révy vinné v České republice. To mu umožňuje celoročně pečlivě kontrolovat kvalitu vinic a hroznů na více jak 1000 hektarech vinohradů na Moravě, a to jak na Valticku, tak především na prémiových vinicích pod Pálavou.