Aurelius 2021, sladké, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Aurelius

Ve výrazné ovocné, svěží vůni vás dostanou tóny broskve, grepu s citrónu. V plné, harmonické, jemné chuti si velebí ovocné tóny, exotického ovoce s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
221 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 47,6 g/l
Alkohol: % obj. 10,0 %
Kyseliny: g/l 6,6 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Aurelius, zemské víno, zlatožluté barvy vás uchvátí svěží výraznou ovocnou vůní a plnou, harmonickou chutí. Výborně se hodí k tvrdým sýrům, zeleninovým salátům, grilované zelenině, drůbežímu masu, rybám nebo grilovanému masu. A k čemu si ho dáte vy?

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.