Zweigeltrebe 2019, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Červená
Země původu Česká republika
Zweigeltrebe vás uchvátí vůní s tóny višně, lesního ovoce, hořké čokolády, kávy a skořice. Chuť je středně plná, sametová s tóny lesního ovoce, višně a ostružiny. Více informací
Vložit do seznamu
200 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 5,4 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

V aromatickém profilu Zweigeltrebe s povidlovou barvou a přívlastkem pozdní sběr, najdete příjemnou kombinaci tónů lesního ovoce, hořké čokolády i kávy. Chuť je středně plná, sametová a taktéž zajímavě ovocná. Doporučujeme podávat k vepřovému i hovězímu masu, plísňovým sýrům, steakům. Pro vaše příjemné, nejen večerní posezení.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.