Veltlínské zelené 2020, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Tato láhev Veltlínského zeleného nadchne svou minerální, travnatou, kořenitou vůní s pepřem. Na jazyku se rozplyne do lehce kořenité, minerální, svěží, jemné chutě s mandlemi. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Kabinetní
Cukr: g/l 2,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Veltlínské zelené, kabinetní, zelenožluté barvy má minerální a šťavnatou vůni s tóny pepře a mandlí. V chuti je lehce kořenité, svěží a navazuje na mandlovou vůni. Doporučujeme k měkkým sýrům, drůbežímu masu, krémovým polévkam a paštikám. Zpříjemněte si večer sklenicí toho lahodného vína.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.