Veltlínské zelené 2020, suché, Vinařství Knápek

Toto Veltlínské zelené vás uchvátí kořenitou vůni s tóny tabáku, meruňky, pepře i hřebíčku. V ústech harmonická, bylinná, kořenitá chuť získává tóny meruňky s jemnou tříslovinou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
157 Kč
Vyprodáno
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,1 g/l
Alkohol: % obj. 10,5 %
Kyseliny: g/l 4,7 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Zemské oranžové Veltlínské zelené, pozdní sběr, je měděné barvy, s velmi příjemnou kořenitou vůní meruňky, hřebíčku a tabáku. Harmonická, bylinná chuť s jemnou tříslovinou se krásně snoubí s vůní. Víno vynikne ve spojení s rybami, hovězím masem, zeleninovými saláty a měkkými sýry. Pozvete své přátele na skleničku? Nebo si ji necháte pro sebe?

O vinařství

Vinařství Knápek

VINAŘSTVÍ KNÁPEK ve Strachotíně na Jižní Moravě, bylo založeno Františkem Knápkem. Vztah k  vínu a vinohradnictví František podědil již po svém otci, se kterým od mládí víno vyráběl. V té době využívali starého kvelbeného sklepa, který je starý zhruba 220 let a dodnes je funkční. V roce 1999 František Knápek započal se svými čtyřmi syny výsadbu vlastních vinic. Vinice se nacházejí ve vinařské obci Strachotín, na viniční trati Šusfeldy a v současné době obhospodařujeme 18 hektarů vinohradu.