Veltlínské zelené 2019, suché, Vinařství U sv. Kříže

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Veltlínské zelené potěší svěží i kořenitou vůní s lipovým květem a také pepřem. Chuť je středně plná, kořenitá, svěží s příjemnou kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 1,1 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Veltlínské zelené, pozdní sběr, charakterizuje zelenožlutá barva a svěží vůně. Chuť je kořenitá s příjemnou kyselinkou. Víno výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s předkrmy, rybami a hovězím masem. Otevřete si toto víno se svou polovičkou a romantika je zaručena.

O vinařství

Vinařství U sv. Kříže

Vinařství U sv. Kříže je malé butikové vinařství, jehož cílem je výroba osobitých vín se zřetelným odrůdovým charakterem. Vinařství se nachází v obci Prušánky ve slováckém regionu Podluží. Vinice jsou obhospodařovány v systému integrované produkce. Zabývá se produkcí odrůdových jakostních vín a zejména vín s přívlastkem z tradičních odrůd, pro které jsou zdejší viniční polohy optimální. V oblasti Nechory májí téměř 3 ha vinic, které jsou svou polohou odlišné tak, aby typově vyhovovaly révě, kterou na těchto tratích pěstujeme. Základem prvotřídní jakosti jejich vín jsou zdravé a kvalitní hrozny, které zrají ve viničních tratích Nechory a Čtvrtky v obci Prušánky.