Veltlínské zelené 2019, suché, Vinařství Tomanovský
Náš tip

Veltlínské zelené 2019, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Veltlínské zelené zaujme minerální, travnatou vůní s tóny lipového květu, pepře i chlebové kůrky. Chuť je lehce kořenitá, minerální, květinová s tóny mandlí a pražených oříšků. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 3,1 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Veltlínské zelené, suché, se pyšní lehce kořenitou, minerální chutí s vůní lipového květu a chlebové kůrky. Víno zelenkavé barvy vám bude nejlépe chutnat s chřestem, krémovými polévkami nebo sýry. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.