Veltlínské zelené 2019, suché, Nešpor & Rajský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Ve vůni Veltlínského zeleného ucítíte svěží tóny angreštu, zeleného jablka, květin a kořenité tóny zeleného pepře. Ve středně plné chuti si vychutnáte bylinné, lehce kořenité a květinové tóny, které doprovází příjemná kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
160 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 4,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Zemské víno Sylvánského zeleného se zelenožlutou barvou, je v chuti i vůní doprovázeno kořenitými tóny zeleného pepře, které doprovází příjemná kyselinka. Ochutnejte ho v doprovodu zeleninových salátů, vepřového masa, ryb, mořských plodů i dezertů. Zpříjemněte si dlouhý večer sklenicí tohoto lahodného vína.

O vinařství

Nešpor & Rajský

Ruce hrubé jako zoraná půda, zátylek opálený a bílé čelo, záda shrbená, leč mysl rovná. Víno vysazené, kopané, sbírané a lisované vlastníma rukama. Bez příměsí, jak příroda sama. Kladou důraz na biodynamické pěstování původních odrůd bez chemie. Používají pouze biologické postřiky stimulující vlastní obranyschopnost rostlin. Vyrábí víno s minimálním množstvím síry a bez použití cizích látek. Nabízí organická vína vyráběná bez filtrace a čiření. Nespěchají, dobré víno potřebuje čas. Červená vína nechávají zrát v sudech 2-3 roky, bílá vína několik měsíců. Jejich vína nejsou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale výtvorem zdejšího podnebí, půdy a vlastních vinic.