Veltlínské zelené 2018, suché, Sedlecká vína
Náš tip

Veltlínské zelené 2018, suché, Sedlecká vína

Toto Veltlínské zelené vás zaujme svou rozmanitou vůní po medu, lískových oříšcích, bylinkách, mandlích a pomerančové kůře. Chuť je mohutná, kořenitá s dlouhou dochutí. Objedvíte tóny sladkého koření, hrozinek, lékořice, mandlí, pražených oříšků, které doprovází příjemná kyselinka a příjemná tříslovina.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
315 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,1 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 5,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 12 - 16 °C
Dekantace ano

Popis vína

Zemské oranžové Veltlínské zelené je měděné barvy s příjemnou vůní bylinek, pomerančové kůry a medu. Mohutná, kořenitá chuť s příjemnou kyselinkou a tříslovinou se krásně snoubí s vůní. Víno vynikne ve spojení s paštikami, vepřovým masem a se steaky. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Sedlecká vína

Zemědělské družstvo Sedlec bylo založeno v roce 1950 a navázalo na historickou tradici pěstování vinné révy v Sedleci, kdy první písemná zmínka o zdejších vinicích sahá do roku 1414. Důležitým milníkem v jejich historii je rok 1980 a nástup Ctirada Králíka do funkce sklepmistra. Jejich vinařství patří k tradičním výrobcům kvalitních přívlastkových vín, která se rodí v nádherném regionu v okolí Mikulova a u největšího moravského rybníku Nesyt. Vína byla podávána na slavnostních tabulích pro anglickou královnu Alžbětu II. a manželku amerického prezidenta Hillary Clintonovou. Jejich snahou především je, aby vína byla v souznění se zdejším terroir a naplno vynikla jejich poetika.