Sylvánské zelené 2020, suché, VINAŘSTVÍ HOLAKOVSKÝ

Toto Sylvánské zelené má výraznou ovocnou, intenzivní vůni s tónem exotického ovoce navazující do chutě, tu doprovází plná, jemně osvěžující příjemná kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu
149 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 5,4 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sylvánské zelené má intenzivní je zelenožluté barvy, si oblíbíte díky plné, osvěžující, jemné chuti s příjemnou kyselinkou. V intenzivní výrazné vůni cítíte tóny exotického ovoce. Doporučujeme konzumaci společně s drůbežím masem, zeleninovými saláty a také s rybami. Stane se toto víno i vašim oblíbencem?

O vinařství

Vinařství Holakovský

"Vinařství Holakovský je mladé rodinné vinařství, které navazuje na dlouhou rodinnou tradici. Oficiálně bylo vinařství založeno 2016, kdy jsme vysázeli nové vinice. Z nich jsme pak sklidili v roce 2018 první, neboli panenskou úrodu. Vinice obhospodařujeme na viničních tratích Hrubé Padělky v malebné obci Vlkoš. Odrůdová skladba je velmi pestrá, aby si každý našel to své. Vína vyrábíme pouze z hroznů, které si sami vypěstujeme. Zaměřujeme se jak na tradiční, tak i nové odrůdy. Věříme, že pokud věnujeme maximální péči vinicím, sklidíme kvalitní hrozny, ze kterých pak uděláme skvělé víno. Při jeho výrobě využíváme moderních postupů a technologií. Vína však děláme s láskou, úctou a pokorou. "