Sylvánské zelené 2019, suché, Nešpor & Rajský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

V příjemné ovocno- květinové vůni Sylvánského zeleného ucítíte zejména zelené jablko a med, v středně plné chuti vás zaujmou lehce kořenitý, medový i květinový tón.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  5
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,3 g/l
Alkohol: % obj. 11,0 %
Kyseliny: g/l 6,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ano

Popis vína

Sylvánské zelené, zemské víno zelenožluté barvy, typické svou příjemnou ovocnou vůní a středné plnou ovocnou chutí. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k těstovinám, tvrdým sýrům, studené kuchyni, rybám i k sushi. K čemu si toto víno dáte vy?

O vinařství

Nešpor & Rajský

Ruce hrubé jako zoraná půda, zátylek opálený a bílé čelo, záda shrbená, leč mysl rovná. Víno vysazené, kopané, sbírané a lisované vlastníma rukama. Bez příměsí, jak příroda sama. Kladou důraz na biodynamické pěstování původních odrůd bez chemie. Používají pouze biologické postřiky stimulující vlastní obranyschopnost rostlin. Vyrábí víno s minimálním množstvím síry a bez použití cizích látek. Nabízí organická vína vyráběná bez filtrace a čiření. Nespěchají, dobré víno potřebuje čas. Červená vína nechávají zrát v sudech 2-3 roky, bílá vína několik měsíců. Jejich vína nejsou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale výtvorem zdejšího podnebí, půdy a vlastních vinic.