Sauvignon Orange 2019, suché, Nešpor & Rajský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignon
Ve vůni Sauvignonu ucítíte intenzivní, výraznou ovocnou vůni s tóny exotického ovoce, manga a vanilky. V plné chuti si vychutnáte tóny manga s dlouhou dochutí exotického ovoce. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
430 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 0,0 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 5,3 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignon orange, zemské víno, má krásnou jantaravou barvu. Chuť je plná, s dlouhou ovocnou dochutí. Zrálo 1 měsíc na slupkách a rok v novém 600 l barikovém sudu. Nečiřeno, nefiltrováno a nebyla přidána žádná síra. Doporučujeme podávat k paštikám, plísňovým sýrům, drůbežímu a vepřovému masu i k asijské kuchyni. Zpříjemněte si dlouhý večer sklenicí tohoto lahodného vína.

O vinařství

Nešpor & Rajský

Ruce hrubé jako zoraná půda, zátylek opálený a bílé čelo, záda shrbená, leč mysl rovná. Víno vysazené, kopané, sbírané a lisované vlastníma rukama. Bez příměsí, jak příroda sama. Kladou důraz na biodynamické pěstování původních odrůd bez chemie. Používají pouze biologické postřiky stimulující vlastní obranyschopnost rostlin. Vyrábí víno s minimálním množstvím síry a bez použití cizích látek. Nabízí organická vína vyráběná bez filtrace a čiření. Nespěchají, dobré víno potřebuje čas. Červená vína nechávají zrát v sudech 2-3 roky, bílá vína několik měsíců. Jejich vína nejsou výtvorem moderních přípravků a technologií, ale výtvorem zdejšího podnebí, půdy a vlastních vinic.