Sauvignon 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Odrůda Sauvignon
Sauvignon vystihuje intenzivní, kořenitá vůně exotického ovoce, ananasu a pepře. V plné, mohutné chuti dominují kořenité i extraktivní tóny s exotickým ovocem. Více informací
Vložit do seznamu
150 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 1,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 6,5 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignon je suché víno jiskrné zlaté barvy. Ve vůni intenzivní, kořenité s jemnými tóny ananasu, podpořené aromatem pepře. V chuti je mohutné, plné, připomínající exotické ovoce. Doporučujeme k ovčím sýrům, rybám, paštikám a vepřovému masu. Zpříjemněte si večer sklenicí toho lahodného vína.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.