Sauvignon 2019, suché, VINAŘSTVÍ HOLAKOVSKÝ

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignon

Sauvignon je typický svou vůní kopřiv. Ale také vás okouzlí příjemnou aromatickou vůní s tónem černého rybízu. V chuti najdete ovocné tóny meruňky a příjemnou kyselinku.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
164 Kč
182 Kč
-10 %
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,1 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignon, pozdní sběr, si oblíbíte díky vůni černého rybízu a kopřivy. V každém doušku si vychutnáte ovocné tóny meruněk a příjemnou kyselinku. Doporučujeme podávat k zeleninovým salátům, drůbežímu masu a k rybám. Stane se toto víno i vašim oblíbencem?

O vinařství

Vinařství Holakovský

"Vinařství Holakovský je mladé rodinné vinařství, které navazuje na dlouhou rodinnou tradici. Oficiálně bylo vinařství založeno 2016, kdy jsme vysázeli nové vinice. Z nich jsme pak sklidili v roce 2018 první, neboli panenskou úrodu. Vinice obhospodařujeme na viničních tratích Hrubé Padělky v malebné obci Vlkoš. Odrůdová skladba je velmi pestrá, aby si každý našel to své. Vína vyrábíme pouze z hroznů, které si sami vypěstujeme. Zaměřujeme se jak na tradiční, tak i nové odrůdy. Věříme, že pokud věnujeme maximální péči vinicím, sklidíme kvalitní hrozny, ze kterých pak uděláme skvělé víno. Při jeho výrobě využíváme moderních postupů a technologií. Vína však děláme s láskou, úctou a pokorou. "