Sauvignon 2019, polosuché, ZLOMEK & VÁVRA

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignon
Sauvignon potěší jemnou vůní s lipovým i bezovým květem a také angreštem. Chuť je plná, šťavnatá, svěží a harmonická s tóny bezového květu. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
229 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 6,9 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 6,4 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignon, pozdní sběr, charakterizuje zelenožlutá barva a jemná, květinová vůně. Chuť je svěží i harmonická. Víno výborně uplatní své nevšednosti ve spojení s italskou kuchyní, rybami, těstovinami, zeleninovými saláty a tvrdými sýry. Otevřete si toto víno se svou polovičkou a romantika je zaručena.

O vinařství

Zlomek & Vávra

Vinařství vděčí za svůj zrod silné vazbě mezi dvěma rodinami z Boršic u Blatnice ve slovácké vinařské podoblasti, Zlomků a Vávrů - dvěma kamarády Josefem a Bohušem.

Víno pro ně bylo tím třetím do party. Vypěstovali si ho, zušlechtili a zamilovali si jej. Myšlenka přetvořit vinařství v živobytí zrodila se v hlavách jejich synů, čtyř bratrů - dvou Zlomkových, Libora s Radkem, a dvou Vávrových, Tomáše s Petrem. Byla tak silná, že jí nedokázali odolat. Stmelila bratry dohromady a do vinařství každý přinesl něco ze sebe. Jejich zkušenosti se vzájemně propletly a vytvořily pevný celek s hlubokými kořeny. Sklepmistr, vinař/odborník, ekonom a obchodník, to jsou jejich role v tomto příběhu.