Sauvignac 2020, suché, Vinařství Tomanovský
Poslední láhev

Sauvignac 2020, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignac

Sauvignac si vás zaručeně získá intenzivní, aromatickou vůní kopřivy i černého rybízu. Oceníte aromatickou, kořenitou, svěží, středně plnou chuť s tóny černého rybízu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
220 Kč
Skladem  1
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 8,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignac, pozdní sběr, barvy žlutého melounu, vás potěší ovocným nádechem. V intenzivní vůni objevíte tóny černého rybízu i kopřivy. V chuti je středně plné, svěží a v pozadí se ukazují příjemné kořenité tóny. Vytvořte si příjemnou atmosféru - víno se hodí k mořským plodům, sushi, asijské kuchyni i zeleninovým polévkam.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.