Sauvignac 2020, suché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Odrůda Sauvignac

Sauvignac si vás zaručeně získá intenzivní, aromatickou vůní kopřivy i černého rybízu. Oceníte aromatickou, kořenitou, svěží, středně plnou chuť s tóny černého rybízu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
209 Kč
220 Kč
-5 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,5 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 8,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Sauvignac, pozdní sběr, barvy žlutého melounu, vás potěší ovocným nádechem. V intenzivní vůni objevíte tóny černého rybízu i kopřivy. V chuti je středně plné, svěží a v pozadí se ukazují příjemné kořenité tóny. Vytvořte si příjemnou atmosféru - víno se hodí k mořským plodům, sushi, asijské kuchyni i zeleninovým polévkam.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.