Ryzlink vlašský 2021, suché, Vinařství Jiří Hrnčíř

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink vlašský v jeho ovocné vůni najdete angrešt a svěží tóny. V chuti dominuje svěží, šťavnatý, ovocný tón s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
203 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 1,8 g/l
Alkohol: % obj. 12,8 %
Kyseliny: g/l 6,1 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink vlašský, pozdní sběr se zlatožlutými tóny vás nadchne vůní angreštu a chutí ovoce. Víno doporučujeme podávat k paštikám, studené kuchyni, drůbežímu masu a ke zvěřině. Ochutnejte toto víno a stane se vaší stálicí v domácí vinotéce.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.