Ryzlink vlašský 2019, suché, Vinařství Ježková

Ryzlink vlašský vás nejdříve osloví jemnou vůní červeného rybízu, angreštu a lipového květu. Následně se dostaví harmonický květinový chuťový dojem s nádechem lipového květu, rybízu a zeleného ořechu. Více informací
Vložit do seznamu
150 Kč
Skladem  6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 3,2 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,2 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink vlašský, suché víno zlatožluté barvy, se vyznačuje harmonickým květinovo-ovocným charakterem s tóny zeleného ořechu. Vůně je jemná s tóny angreštu a červeném rybízu. Doporučujeme podávat s rybami, chřestem a studenou kuchyní. Toto výborné víno si vás zaručeně podmaní.

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.