Ryzlink vlašský 2019, suché, BMVinařství

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká
Láhev Ryzlinku vlašského si oblíbíte díky příjemné, lehce minerální, bylinné vůni s tóny lískových ořechů a peckového ovoce. Vůně navazuje na chuť, která je vyrovnaná, lehce minerální s dlouhou dochutí, tu doprovází bylinné a ovocné tóny. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 2,2 g/l
Alkohol: % obj. 13,5 %
Kyseliny: g/l 5,9 g/l
Obsah 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink vlašský s přívlastkem pozdní sběr, je svěží víno zelenožluté barvy, s velmi příjemnou lehce minerální vůní s ovocnými tóny peckového ovoce. Vyrovnaná, lehce minerální chuť se krásně snoubí s vůní. Víno vynikne ve spojení s rybami, ovčími i tvrdými sýry a vepřovým masem. Pozvete své přátele na skleničku? Nebo si ji necháte pro sebe?

O vinařství

BMVinařství

BMVinařství aneb Balgovo malé vinařství, vzniklo v roce 2010 a pochází z tradiční vinařské i folklórní slovácké obce Tvrdonice. Tady pěstuje svá vína na 20 ha vinic. Majitelem rodinného vinařství je Jan Balga, který vede vinařství se svou dcerou Nicol.
Filozofie malého vinařství je postavena na respektu k přírodě. Vinice jsou stříhány na jeden tažeň, tak aby bylo přirozeně redukováno množství hroznů. Mezi jednotlivými řádky révy roste tráva tak, aby uvnitř vinice probíhal přirozený život a koloběh.