Ryzlink vlašský 2019, polosladké, Vinařství Jiří Hrnčíř

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Ryzlink vlašský vás osloví vyzrálou, minerální vůní s tóny angreštu, medu a květin. Plnou, mohutnou, extraktivní a minerální chuť doprovází medový tón.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
200 Kč
211 Kč
-5 %
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 18,5 g/l
Alkohol: % obj. 13,4 %
Kyseliny: g/l 5,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink vlašský s přívlastkem výběr z hroznů vás okouzlí zlatožlutou barvou, ve vůni můžete vnímat květinové tóny. Chuť je mohutná, minerální, medová. Podávejte například spolu s paštikami, studenou kuchyní, drůbežím masem, zvěřinou a steaky. Pro příjemné, nejen večerní, posezení.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.