Ryzlink rýnský 2020, polosuché, Vinařství Tomanovský

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Tento Ryzlink rýnský si oblíbíte díky svěží vůni zeleného jablka, citrónu, liči a lipového květu. Chuť je středně plná, minerální, harmonická, šťavnatá, s tóny bezového květu. Více informací
Vložit do seznamu
170 Kč
189 Kč
-10 %
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Kabinetní
Cukr: g/l 8,2 g/l
Alkohol: % obj. 12,0 %
Kyseliny: g/l 6,6 g/l
Obsah láhve 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, kabinetní víno s odstínem žlutého melounu, vás oslní svou ovocno - květinovou vůní. Ve středně plné chuti dominují tóny bezového květu. Svěží víno, které se perfektně hodí k vepřovému masu, sushi či paštikám. Jste milovníkem bílého vína? Tuto láhev rozhodně oceníte.

O vinařství

Vinařství Tomanovský

Mladé vinařství ze Slovácka, které navazuje na tradici a zkušenosti několika vinařských rodin z Petrova a okolí. Obhospodařuje cca 1 ha vlastních a pronajatých vinic. Roční produkce je odrůdově redukována na vína typická pro oblast Bílých Karpat. Filozofie vinařství je založena na šetrném zpracování hroznů a minimalizaci použití chemických prostředků při fermentaci a zrání vína. Hlavním degustačním prostorem jsou historické vinné sklepy Petrov-Plže, známé ze seriálů Slovácko sa nesúdí, Četnické humoresky a filmu Jak básníkům chutná život.