Ryzlink rýnský 2020, polosladké, VINAŘSTVÍ HOLAKOVSKÝ

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Tento Ryzlink rýnský vás okouzlí příjemnou, svěží jemnou aromatickou vůní. Má harmonickou, osvěžující chuť s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
182 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 21,3 g/l
Alkohol: % obj. 10,0 %
Kyseliny: g/l 7,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, je typické svou příjemnou, svěží, jemně aromatickou vůní. V chuti je harmonické, osvěžující s pikantní kyselinkou. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k drůbežímu i vepřovému masu a k tvrdým sýrům. Zkuste si ho dát a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Holakovský

"Vinařství Holakovský je mladé rodinné vinařství, které navazuje na dlouhou rodinnou tradici. Oficiálně bylo vinařství založeno 2016, kdy jsme vysázeli nové vinice. Z nich jsme pak sklidili v roce 2018 první, neboli panenskou úrodu. Vinice obhospodařujeme na viničních tratích Hrubé Padělky v malebné obci Vlkoš. Odrůdová skladba je velmi pestrá, aby si každý našel to své. Vína vyrábíme pouze z hroznů, které si sami vypěstujeme. Zaměřujeme se jak na tradiční, tak i nové odrůdy. Věříme, že pokud věnujeme maximální péči vinicím, sklidíme kvalitní hrozny, ze kterých pak uděláme skvělé víno. Při jeho výrobě využíváme moderních postupů a technologií. Vína však děláme s láskou, úctou a pokorou. "