Ryzlink rýnský 2019, suché, Vinařství Ježková

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Slovácká

Ryzlink rýnský si vás hned získá vůní s tóny meruňky, broskve, grepu, citrónu a bezového květu. Pak se dostaví šťavnatá, kořenitá chuť broskve a meruňky s pikantní kyselinkou.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
160 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Zemské víno
Cukr: g/l 1,3 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 7,2 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, zemské víno s krásnou citrónovou barvou, voní po bezovém květu, citrusech a peckovém ovoci. V chuti vás překvapí sťavnatostí s příjemnou kyselinkou a tóny broskve i meruňky. Snoubit jej doporučujeme s rybami, zeleninovými saláty, sýry a vepřovým masem. K jaké příležitosti si tuto lahvinku dopřejete vy?

O vinařství

Vinařství Ježková

To rodinné vinařství s tradicí sahající až do roku 1862. Nachází se v nejjižnějším cípu Jižní Moravy v malebné vesnici Moravská Nová Ves. Obhospodařuje 9,5 ha vinic v systému integrované produkce vína v tratích Vinohrady a Stará hora. Při zpracování hroznů vychází z tradičních poznatků výroby vína s použitím moderních technologií – šetrné lisování, odkalení i řízené kvašení moštu. Mezi vlajkové lodě vinařství patří kolekce Dědovo bílé, Dědovo červené, Dědovo růžové. Kromě klasických odrůd se pyšní také slovenskými odrůdami z vlastních vinic - Děvín, Váh, Noria, Dunaj, Nitria.