Ryzlink rýnský 2020, suché, Vinařství Jiří Rusnok

Tento Ryzlink rýnský si vás nejdříve získá jemně aromatickou, svěží, ovocnou vůní s tónem lipového květu a táké vás překvapí petrolejový tón. Následně se dostaví středně plná, květinová, svěží, šťavnatá a vyrovnaná chuť. Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
170 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Klasifikace Pozdní sběr
Cukr: g/l 6,7 g/l
Alkohol: % obj. 12,5 %
Kyseliny: g/l 6,8 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 6 - 8 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Ryzlink rýnský, pozdní sběr, zlatožluté barvy, vystihuje plná, šťavnatá květinová chuť, kterou doprovází svěží, jemně aromatická vůně lipového květu. Příjemným společníkem vína jsou paštiky, tvrdé sýry, studená kuchyně, drůbeží maso a ryby. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Jiří Rusnok

V rodině Jiřího Rusnoka se víno dělalo už od nepaměti. Když se v roce 1995 rozhodli věnovat vínu naplno, věděli,  že nejdůležitější je pro ně dělat vína z vlastních hroznů. Proto se během let vypracovali z původního 1,5 ha na dnešních téměř 13 ha vlastních vinohradů výhradně ve Velkých Bílovicích. Hrozny sbírají ručně a při výrobě vína zohledňují charakter každé odrůdy. Můžou nám tedy nabídnout velmi rozmanitou řadu kvalitních přívlastkových vín, ze kterých si vybere každý.