Rulandské šedé 2020, polosuché, Vinařství Ostrovec

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika

Rulandské šedé si vás na začátku získá jemným aroma lískových ořechů, ovoce i květin a následně se dostaví harmonická, lehce kořenitá, středně plná i ovocná chuť.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
111 Kč
Skladem  4
- +

Doplňující informace

Klasifikace Jakostní
Alkohol: % obj. 12,0 %
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Šroubový uzávěr
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ne
Dekantace ano

Popis vína

Jakostní Rulandské šedé je odrůdového charakteru s jemnou, kořenitou, ovocnou, květinovou a lískoořechovou vůní. Chuť je ovocná, harmonická s dlouhou dochutí a lehce kořenitým tónem. Víno zlatožluté barvy je skvělým doplňkem k těstovinám, drůbežímu i vepřovému masu a studené kuchyni. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Vinařství Ostrovec

Vinařství Ostrovec sídlí v srdci moravského vinařství ve Velkých Pavlovicích. Na malém vršku Ostrovec se pyšní krásným historickým archivním sklepem, kde jsou uloženy poklady v lahvích od roku 1976. Na malebných svazích Velkých Pavlovic se také rozprostírají vinice, z jejichž hroznů na Ostrovci vyrábí ta nejlepší vína určená pro gastromii. Jakostní vína plní do lahví s moderním šroubovým uzávěrem, pozdní sběr zrají pod korky. Vinařství patří rodině Kurkových. Hlavní důraz je kladen na pěstování vinné révy a na velmi šetrné zpracování. To nejleší z jejich vinic, to nejlepší víno vyrábí pro ty, kteří toto víno ocení. Pro ty. kteří si toto víno zaslouží ...