Rulandské šedé 2020, polosladké, Vinařství Knápek

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Tuto láhev Rulandského šedého charakterizuje smetanová, lehce minerální vůně s medem, mandlemi a chlebovou kůrkou. Na jazyku se promění do ovocno - květinové, plné chuti mandlí nebo medu.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
182 Kč
Skladem  > 6
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 12,0 g/l
Alkohol: % obj. 13,0 %
Kyseliny: g/l 4,9 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Rulandské šedé, výběr z hroznů, se zelenožlutou barvou, je typické svou smetanovou lehce minerální vůní s nádechem chlebové kůrky a plnou ovocnou chutí s dotekem mandlí i medu. Vychutnejte si ho v kombinaci s dobrým jídlem. Skvěle se hodí k drůbežímu masu, těstovinám, zrajícím sýrům a dezertům. Vyzkoušejte ho a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.

O vinařství

Vinařství Knápek

VINAŘSTVÍ KNÁPEK ve Strachotíně na Jižní Moravě, bylo založeno Františkem Knápkem. Vztah k  vínu a vinohradnictví František podědil již po svém otci, se kterým od mládí víno vyráběl. V té době využívali starého kvelbeného sklepa, který je starý zhruba 220 let a dodnes je funkční. V roce 1999 František Knápek započal se svými čtyřmi syny výsadbu vlastních vinic. Vinice se nacházejí ve vinařské obci Strachotín, na viniční trati Šusfeldy a v současné době obhospodařujeme 18 hektarů vinohradu.