Rulandské šedé 2020, polosladké, Vinařství Jiří Hrnčíř

Barva vína Bílá
Země původu Česká republika
Podoblast Mikulovská

Rulandské šedé má intenzivní aromatickou ovocnou vůni s tónem po máslové hrušce. V plné chuti se můžete těšit na aroma sušené meruňky, medu a také vlašských ořechů tuto chuť uzavírá pikantní kyselinka.

Více informací
Vložit do seznamu Všechna vína z vinařství
211 Kč
Skladem  3
- +

Doplňující informace

Cukr: g/l 12,8 g/l
Alkohol: % obj. 13,3 %
Kyseliny: g/l 6,0 g/l
Objem 0,75 l
Typ uzávěru Zátka přírodní
Servírovací teplota 8 - 12 °C
Archivace ano
Dekantace ne

Popis vína

Výběr z hroznů Rulandské šedé je odrůdového charakteru s intenzivní ovocnou vůní máslové hrušky a vanilky. Chuť je plná, aromatická s pikantní kyselinkou. Víno intenzivní barvy je skvělým doplňkem k paštikám, studené kuchyni, zeleninovým salátům, drůbežímu a vepřovému masu. Přesvědčte se na vlastní chuťové buňky a rozhodně nebudete zklamaní.

O vinařství

Vinařství Jiří Hrnčíř

Vinařství Jiřího Hrnčíře sídlí v jedné z významných vinařských obcí Dolní Dunajovice, která leží na dohled od Pálavských kopců. Zpracovává hrozny z tří hektarů vlastních vinic, na nichž se řídí zásadami integrované produkce jako omezení chemické ochrany, redukce násady hroznů, kvalitní zelené práce, ruční sběr. Jedinečné podmínky této oblasti a takto vypěstovaná surovina jim umožňuje vyrábět špičková moravská vína, jež jsou oceňována na mnoha soutěžích u nás i v zahraničí. Celková roční produkce činí kolem 20 000 lahví. Filozofie vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín u nichž je důležitá kvalita, nikoli kvantita.